Суди забрали в АРМА частину активів зі «справи Войцеховського»

Суди забрали в АРМА частину активів зі «справи Войцеховського»

Столичні суди відібрали в Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) нежиле приміщення площею за 400 квадратів та 1,4 млн грн, передані в Агентство в рамках провадження по так званій “справі Войцеховського”. Про це свідчать дані з судового реєстру. Причиною стала відсутність доказів, які свідчили б про підстави для накладання арешту, пишуть Наші гроші.

Так, Печерський райсуд Києва скасував арешт і передачу в  АРМА нежитлового приміщення площею 428,8 кв.м у бізнес-центрі “Dominion Business Park” за адресою м. Київ, вул. Ушинського, 40. Про це свідчить ухвала від 14 лютого 2020 року. Будівлю на Ушинського  називають “бізнес-центром Войцеховського”. Суд задовольнив клопотання адвоката Сергія Тітова в інтересах директора ТОВ «Да Вінчі групп». За даними Єдиного реєстру юросіб, керує ТОВ Валентина Юрець. Володіють компанією Сергій Юрець та Олександра Юрець. Прокуратура та слідство у судове засідання не з`явились, про розгляд клопотання повідомлялись належним чином. Прокурор відділу Офісу Генпрокурора Сергій Литвин та старша слідча в особливо важливих справах Олена Видринська направили в суд заперечення та просили проводити судове засідання за їх відсутності. Що суд і зробив. Приміщення на Ушинського арештували 5 листопада 2019 року. При накладанні арешту слідчий суддя виходив з того, що треба зберегти речові докази, забезпечити дієвість та об’єктивність розслідування, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна. Але, каже суд, не зважаючи на те, що досудове розслідування здійснюється з 2012 року,  “стороною обвинувачення не надано доказів, які б свідчили про будь-які логічні та об`єктивні підстави для накладення арешту на нерухоме майно, яке перебуває у власності директора ТОВ «Да Вінчі групп», цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено”. Також стороною обвинувачення не надано допустимих, в розумінні Кримінального Процесуального Кодексу, доказів, що вказують на прямий або опосередкований зв`язок власника майна з обставинами, які є предметом досудового розслідування у провадженні, а також відсутні підстави вважати, що власник майна відповідальний за незаконні дії третіх осіб.

Ще один актив по “справі Войцеховського” Печерський райсуд відібрав 6 грудня 2019 року. Він скасував арешт 1,4 млн грн, вилучених дома в одного з фігурантів справи під час обшуку 2017 року. За версією слідчого судді, протягом досудового розслідування не встановлено, що джерело походження грошей є предметом злочину чи гроші отримані незаконним шляхом. Також стороною обвинувачення не доведено та не надано доказів, які б давали підстави для арешту цих грошей, враховуючи, що досудове розслідування здійснюється з 2012 року, проте власник цих коштів (чи власниця) не мають жодного процесуального статусу в даному кримінальному провадженні. Отже, дійшов висновку суд, обґрунтовані підстави накладання арешту на 1,4 млн. грн. відсутні.

Бізнесмен Анатолій Войцеховський – фактичний власник групи компаній «Укогруп», фігурант провадження №12012110060000120, досудове розслідування в якому веде Головне слідче управління Нацполіції, процесуальний нагляд здійснює відділ процесуального керівництва з Офісу Генпрокурора. В ході розслідування встановлено, що фактичний керівник групи компаній «Укогруп» у період 2011-2014 років організував групу та вчинення у її складі злочинів, зокрема, самовільні зайняття земельних ділянок та самовільні будівництва на них будівель. Йдеться будівництво 40 житлових та офісно-торгово-житлових комплексів. Усі вони визнані речовими доказами у кримінальному провадженні,  понад 40 активів передано в АРМА. Як заявляв колишный головний юрист АРМА Андрій Потьомкін, продати недобудови Войцеховського Агентство може, але, якщо буде встановлено, що в будинках багато постраждалих інвесторів, АРМА не піде на цей крок. Водночас, можливим рішенням багатьох проблем може стати реєстрація фактичними мешканцями і інвесторами, наприклад, ТОВ. Кожен мешканець дому стане його учасником. Далі це підприємство може прийти на конкурсний відбір управителів АРМА. “Ми відберемо управителем це ТОВ, і в такий спосіб легалізуємо і віддамо будинок постраждалим людям”, – казав Потьомкін.

Ніякого кумівства в Києві!

Сьогодні в.о. голови Святошинської районної державної адміністрації в місті Києві Григоренко Василь Васильович, стане “головою” без додатну “в.о.”, через своє сумлінне служіння інтересам громади.

Російські загарбники розпочали призов на строкову службу молоді на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя

"Окупанти розпочинають призов на строкову службу молоді з захоплених територій Запорізької області. Наприкінці березня диктатор Путін підписав указ про призов на строкову службу громадян ерефії. Виключень для нових окупованих територій в указі немає", - повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Пивоварню Шульца намагаються позбавити статусу пам'ятки архітектури

Оточення міністра оборони через його "Міжнародний благодійний фонд "Фонд національного добробуту Криму" намагається позбавити пивоварню Шульца статусу пам'ятки архітектури.